Kosher Belgesi

Kosher Belgesi”, markanızı ve şirketinizi ulusal ve uluslararası sertifikasyon ve ürün sertifikasyonu ile ilgili ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtmayı amaçlamaktadır.

Kosher Belgesi Nedir?

Kosher: İbranice'de "uygun" anlamına geliyor. Yahudi dine inanan topluluğun yemek yemesine izin verdiğini gösteriyor. Dini bir kurumun incelemesiyle izin verilir. İslam'da helal ve haram terimleri hayatın her aşamasını kapsar. Kosher sadece yemekle sınırlıdır. Yahudiliğe göre; Dini kurallara uygun olarak tüketmek ve kullanmak ürün olarak adlandırılan bir sorun değildir. 

Kosher Belgesi, Yahudi inancına göre üretilen ürünleri kaydeden bir belgedir. Bu, ürünlerin Yahudi dini şartlarına uygun olarak hazırlandığını ifade ederken kalite, hijyen ve güven anlamına gelir. Yahudi din ülkelerinde yiyecek satımı için Yahudi dinine uygun olduğunu doğrulayan bir sertifika belgesi. İşletmeler ürün ürettiğinde, üretimde kullanılan malzemeler ve hatta cihazlar Yahudilerin inancına göre dini figürler (haham) tarafından kontrol edilir.

Kosher Soruşturmalarındaki Sorunlar

Kosher Belgesi incelemeleri için yerinde denetleme gereklidir, ancak denetçilerin yalnızca siteye değer verdiğini söyleme. Gerekli belgeler uygun biçimde de yaratılmalıdır. Denetim yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli konulardan biri, operasyonda olan ürünlerden ziyade, toplam ürün ve işlem sayısını değerlendirme ihtiyacıdır.

Böcek kontrolü Kurumda herhangi bir ölü veya yaşayan böceğin varlığı, kurumun Kosher sertifikasına veda ettiği anlamına gelir. Bu gereklilik, yalnızca yerel olarak değil, aynı zamanda üretim kayıtları ile ilgili olarak, Kosher kontrolü için gerekli olan toleransın sıfır olduğu bir durumdur. Böcek kontrolünün nasıl gerçekleştiği de önemlidir.

Paskalya 

8 günlük bir tatilde Yahudilerin kurabiye yemeleri yasaktır. Bu nedenle, Paskalya tatili için kullanılan ürünlerin uygunluğunun ek incelemesi ile üretilen ürünlerin içeriğinde un ve türev bulunmadığının belirlenmesi gerekmektedir.

Etiket

Bir Kosher Belgesi sahibi ürünleri işaretlemek için, belirtilen formların (doğrulama için gönderilen acenteye bağlı olarak değişen) etikette belirtilmesi gerekir. Ayrıca, bu sembollerin etikette bulunması, ürünün çekiciliğini artıran önemli bir faktördür. Burada vurgulanacak en değerli nokta; Bu, etiketi hazırlama sürecidir. Kosher sertifikasyon kuruluşundan yardım istenmesi ve etiketin hazırlanması zorunludur.

Kosher Sertifikası Nasıl Alınır?

Sistem sertifikasyon kurulu olarak hareket ediyoruz. Sistem Kalite Belgelendirme Kurulumuzdan Kosher sertifikasyon uzmanları, şirketiniz için Kosher sertifikası için Kosher uyum raporu hazırlar.

Kosher Belgesi, yurtdışında üretilen veya yurtdışında satılan birden fazla ürün için Kosher sertifikası içerir. Bu ifade aynı zamanda Yahudi olmayanların aradığı bir özelliktir. Çünkü Yahudilerin domuz eti tüketmeleri ve tüketmeleri yasaktır.

Helal Sertifikası İle Farkı Var Mıdır?

Helal İslam dini anlamına gelir ve tamamlandı. Helal sertifikasyon üretimi İslam dinine göre denetler, üretimi uygular, onaylar ve buna göre sertifikalı bir helal sertifika verir. Ülkemizde helal sertifika; Sistem kalite belgelendirme kuruluşumuz tarafından sağlanmaktadır.

Kosher Sertifikası Önemi

Kosher Belgesi piyasalardaki konumu bakımından, çok güçlü bir organik piyasa, birden fazla alıcının normal gıda standartlarını uzun süre görmezden geldiğini iddia ediyor. Ürünlere ilişkin Koser markası ürünlerde derin bir güven yaratır ve ürünün yalnızca Yahudi inancının insanları için değil, Müslümanlar için de% 100 saf domuz ürünü olmasını sağlamak için Kosher sembolünü inceler. Müslüman ya da Yahudiler kapari ürünlerini tercih etse de, kapari ile işaretlenmiş ürünlerin maliyeti (fiyatı) diğer ürünlerden daha pahalıdır.

Kosher sertifikası, Avrupa veya iç pazarlarda veya ihracat için ürünlerin daha iyi satılmasına yardımcı olur. Kosher sertifikalandırma kurumlarının üzerinde durduğu ortak bir sorun, Kosher yalnızca Yahudilere yönelik olduğu yanılgısını ortadan kaldırmaktır. Alerjiler vejeteryanlar ve sağlık sorunları olanlar için ortak bir bakış açısını paylaşır.

There is an ovulation calculator on ovulation-calculators.com that allows you to check your most fertile days and lets you plan for conceiving a baby.